در صورتیکه از تجهیزات شبکه تلتونیکا بر بستر اینترنت برای انتقال اطلاعات استفاده می‌کنید، می‌توانید از قابلیت ویژه ای برای مدیریت دستگاه‌ها بهره ببرید. بمنظور مشاهده و کنترل وضعیت اتصال و تنظیمات دستگاه‌ها این امکان وجود دارد که از سیستم مدیریت از راه دور تلتونیکا استفاده نمود. این قابلیت برای دستگاه‌های سری RUT شامل مدل‌های RUT2xx، RUT8xx و RUT9xx فعال می‌باشد. این قابلیت هزینه زمانی و رفت و آمد برای بررسی و کنترل دستگاه‌ها را به حداقل می‌رساند. در بسیاری از موارد دستگاه‌ها در موقعیت‌های صعب العبور نصب و راه اندازی می‌شوند که سرکشی و بررسی دستگاه‌ها را عملا غیرممکن می‌سازد. به عنوان مثال، بخش حمل و نقل عمومی که بیشتر از سایر بخش‌ها نیازمند ارتباط پایدار و امن می‌باشد و مانیتور کردن آن در یک نقطه ثابت ممکن نیست. بعلاوه این امکان وجود دارد که در صورت بروز مشکل فنی بتوان مستقیم آن را با بخش فنی به اشتراک گذاشت.

سیستم مدیریت از راه دور تلتونیکا

راهکارهای شبکه صنعتی

شرکت تلتونیکا به منظور دسترسی ایمن و مطمئن تجهیزات صنعتی به اینترنت، راهکار ویژه ای ارائه کرده است. سیستم مدیریت از راه دور تلتونیکا ویژگی منحصر بفردی است که به مشتریان امکان دسترسی و مدیریت کامل تجهیزات درون شبکه داخلی خود را از طریق سرویس ابری فراهم می‌کند. تمامی این امکانات با اخرین روش‌های امنیتی مدیریت می‌شود. با استفاده از RMS می‌توان چندین دستگاه را از طریق تنها یک پلتفرم مانیتور و کنترل نمود. به منظور دسترسی از راه دور به دستگاه‌ها حتی نیاز به Public IP Address نیست. از دیگر امکانات سیستم قابلیت دسترسی و تغییر تنظیمات از طریق محیط وب و محیط دستوری می‌باشد. از آنجائیکه امکان افزودن و مدیریت دسترسی برای دستگاه‎‌های غیر از برند تلتونیکا فراهم نمی‌باشد اما این قابلیت وجود دارد که بتوان از طریق تجهیزات موجود در سیستم مدیریت از راه دور تلتونیکا به سایر دستگاه‌ها نیز از راه دور کنترل  و دسترسی داشت.

علاوه بر امکانات کنترل و مانیتور کردن از راه دور تجهیزات، این مساله وجود دارد که در صورت بروز هر مشکلی، موارد از طریق ایمیل به سرعت اطلاع رسانی ‌گردد. آلارم‌ها بصورت رویدادهای متفاوتی قابل تنظیم هستند به عنوان مثال در صورت کاهش سطح سیگنال و یا تغییر محدوده جغرافیایی می‌توان رویدادهای مناسب ایجاد و در صورت بروز، سریعا اطلاع‌رسانی گردد. از دیگر قابلیت های سیستم می‌توان به امکان گزارشگیری اشاره نمود. گزارشات می‌تواند بصورت دوره‌ای و در زمان مشخصی ایجاد گردند. تمامی گزارش‌ها در سرورهای RMS ذخیره می‌گردد که می‌توان در هر لحظه آن‌ها را دانلود و بررسی نمود. همچنین این امکان ویژه وجود دارد که هزاران دستگاه متصل به RMS را، تنها با چند کلیک، به آخرین نسخه موجود بروزرسانی کرد.

فهرست