امروزه شاهد گسترش استفاده از تکنولوژی های مبتنی بر ماهواره و دستگاه های ردیاب هستیم. از مزایای این دستگاه ها می‌توان به مکانیزه کردن فرآیندهای نیروی انسانی سازمان ها، استفاده در کنترل بیماران آلزایمری و یا سالمندان و حتی موقعیت یابی حیوانات اشاره نمود. ردیابی موقعیت مکانی اشخاص و حیوانات به عنوان راهکاری مهم برای افرادی ارائه می‌گردد که از خروج ناگهانی عزیزانشان از منزل و عدم توانایی برگشت آنان نگران هستند.با بکارگیری دستگاه های ردیاب اشخاص و حیوانات می‌توان به مراتب این نگرانی را کاهش داد و به عزیزانمان فضا و دامنه حرکتی مستقل تری را هدید کرد.

ردیاب اشخاص و حیوانات

ردیابی موقعیت مکانی اشخاص

به عنوان مثال مجموعه ای که تعداد زیادی پرسنل فروش و یا کارمندان مسئول پخش محصولات دارد و نیازمند این است که میزان کارکرد، اضافه کاری و پورسانت آن‌ها را تعیین و محاسبه نماید و از طرفی برنامه ای برای افزایش راندمان و نظارت بر فعالیت افراد داشته باشد. با استفاده از تکنولوژی ردیابی افراد علاوه بر کنترل عملکرد هر یک از پرسنل و افزایش بازده کاری آن‌ها، می توان طرح کلی برای تقسیم بندی مناطق جهت خدمت رسانی، پخش و یا معرفی بهتر محصولات را برنامه ریزی کنند. کارفرمایان می توانند با استفاده از امکانات نظارت و مانیتورینگ نرم افزار های ردیابی، موقعیت لحظه ای پرسنل خود را ملاحظه نموده و در صورت نیاز برای کارمندان و یا خودروها مسیر و منطقه خاصی را مشخص و وظایف روزانه را از طریق نرم افزار به اطلاع آنان برسانند.

از امکانات دیگر دستگاه ردیاب اشخاص امکان برقراری ارتباط صوتی است. نحوه طراحی این دستگاه ها به گونه ای است که در مواقع اضطراری با فشردن یک کلید، با شماره پیش فرض تماس گرفته می شود. بنابراین برای عزیزان سالخورده، کودکان و افراد مبتلا به آلزایمر راه حل مناسبی برای کنترل و ارسال درخواست کمک خواهد بود.

ردیابی موقعیت مکانی حیوانات

نگهداری حیوانات خانگی علاوه بر لذت دوستی با حیوانات مسئولیت‌های سختی نیز بهمراه دارد. بخصوص یادگیری و تربیت حیوانات بمراتب دشوارتر می‌باشد. امروزه با افزایش تمایل به نگهداری و تفریح با حیوانات خانگی، نیاز به سیستم‌های مراقبتی حیوانات بیشتر احساس می‌شود. دستگاه‌های مکان‌یاب حیوانات این امکان را به صاحبان خود می‌دهد تا بتوانند در هر لحظه از موقعیت جغرافیایی پت مطلع شده و ازین طریق از نگرانی گم شدن آن رهایی یابند. از دیگر امکانات این تجهیزات ردیابی می‌توان به امکان ترسیم حصار الکتریکی بر روی دستگاه یا نرم‌افزار اشاره نمود. از طریق این امکان می‌توان در صورت ورود و یا خروج حیوان خانگی از جئوفنس آلارم‌های لازم دریافت و اقدامات مراقبتی انجام پذیرد.

با توجه به اشتراک موضوعی و دغدغه های مشترک ردیابی موقعیت مکانی اشخاص و حیوانات اعم از اطلاع از موقعیت دقیق، بررسی تردد و حرکت، میزان توقف و درخواست کمک، امکانات دیگری نیز در اختیار استفاده کنندگان قرار می‌دهد. جهت اطلاع از جزئیات قابلیت های ردیاب اشخاص و ردیاب حیوانات  از این لینک استفاده نمایید.

فهرست