دستگاه‌های سری TRB و RUT تلتونیکا مجموعه‌ای از روتر گیت وی ‌های صنعتی قابل برنامه‌ریزی هستند که قابلیت اتصال دستگاه‌های مختلف به اینترنت را فراهم می‌سازد. این دستگاه‌ها بر روی بستر لینوکس ویژگی‌ها‌ی منحصربفردی بهمراه امکانات شبکه و انواع متفاوتی از درگاه‌های ورودی و خروجی، اترنت، RS232 و RS485 در اختیار قرار می‌دهد. تمامی دستگاه‌ها امکان اتصال به سیستم مدیریت از راه دور تلتونیکا را دارا بوده که می‌توان از طریق این سیستم تمامی دستگاه‌ها را مدیریت، مانیتور و کانفیگ کرد. روتر گیت وی صنعتی قابلیت پشتیبانی از انواع پروتکل‌های VPN، فیلترینگ، فایروال، شبکه مجازی برای تامین امنیت داده ها را داراست. در حوزه IoT نیز، این دستگاه‌ها پروتکل‌های Modbus و MQTT و JSON-RPC را پشتیبانی می‌کنند.

روتر گیت وی صنعتی

گیت وی صنعتی تلتونیکا

سیستم عامل طراحی شده تمامی دستگاه‌های گیت وی تلتونیکا که به سری TRB معروفند، RutOS نام دارد. این سیستم عامل، امکانات لازم برای ارائه راهکارهای پیشرفته مورد نیاز شبکه های صنعتی و بخصوص اینترنت اشیاء را فراهم می‌سازد. با توجه به سفارشی سازی سیستم عامل OpenWRT و خلق سیستم عامل منحصر بفرد RutOS تمامی موارد امنیتی و ویژگی‌های مدنظر بصورت دقیق تر و با رعایت امنیت بالاتر لحاظ شده است. با توجه به پایه گذاری سیستم عامل بر بستر لینوکس و متن باز بودن آن، امکان سفارشی سازی و دسترسی به امکانات بیشتر میسر می‌باشد. بسته به مدل های موجود امکانات متفاوتی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این امکانات شامل اینترفیس های ورودی و خروجی مانند RS232 و یا RS485، ورژن LTE و حافظه داخلی می‌باشد که مشتری بسته به نیاز خود انتخاب خواهد کرد.

روتر صنعتی تلتونیکا

Router های صنعتی تلتونیکا که به سری RUT معروفند ویژگی‌های گسترده تری نسبت به سری TRB دارند. روترهای تلتونیکا علاوه بر ویژگی های گیت وی ها از قابلیت تبدیل شده به Access Point، اتصال کاربران از طریق WiFi، پورت اترنت، پروتکل‌های مسیریابی شبکه مانند OSPF و امنیت WiFi برخوردار می‌باشند. از آنجائیکه روتر نقش اصلی انتقال داده در شبکه را بازی می‌کند، لذا بحث امنیت اطلاعات از مهمترین دغدغه‌های صاحبان دیتا محسوب می‌شود. این دستگاه‌ها به گونه‌ای طراحی و برنامه‌ریزی شده‌اند که تمامی پروتکل‌های امنیتی موجود در شبکه را پشتیبانی می‌کنند.
برای مشاهده انواع تجهیزات شبکه و قابلیت‌های هر یک از مدل های روتر گیت وی صنعتی تلتونیکا، از این لینک استفاده نمایید.

فهرست