حصار الکتریکی در ردیابی خودرو

حصار الکتریکی در ردیابی خودرو

همانطور که می‌دانید در ردیابی خودرو، داده‌های موقعیتی ارسال شده از دستگاه GPS در قالب داده خام، به سرور مرکزی ارسال شده و در بانک اطلاعاتي ذخيره مي‌شوند. تحلیل داده هاي ارسال شده به نرم افزار مدیریت ناوگان، خروجی ارزشمندی را تولید می‌کند که می‌توان با استفاده از آن به بررسی عملکرد راننده و سلامت و حفاظت از خودرو پرداخت. تحليل داده هاي دريافتي، متناسب با نياز هر کاربر و نوع مدل کارکردي مشتري مي‌باشد که استفاده هوشمندانه و صحيح داده ها مي‌تواند مديريتي هوشمند به سازمان شما هديه دهد. به عنوان مثال با ظهور مفهوم حصار الکتریکی در ردیابی خودرو می‌توان علاوه بر یافتن موقعیت خودرو، محدوده تردد خودرو را مدیریت نمود. از اين رو توصيه شرکت طلوع آرين هوشمند به عنوان يک شرکت مهندسي پیشرو در زمینه مدیریت ناوگان حمل و نقل، شناخت نيازمندی های سازمان در گام نخست  و ارايه راه حل متناسب براي حل مشکل در وهله بعد مي‌باشد.

حصار الکتریکی یا Geofence چیست؟

حصارالکتریکی يا جئوفنس یکی از ابزارهايی است که براي هدف مديريت هوشمند مورد استفاده قرار مي گیرد و مي تواند به عنوان ابزاري قدرتمند براي راه حلی هدفمند و خودکار برای برخی از مشکلات رایج استفاده گردد. شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف با توجه به نیاز خود از ابزار حصار الکتریکی یا Geofence جهت نظارت بر کارکرد نیرو‌ها، متحرک‌ها و یا موقعیت اموال خود استفاده می‌نمایند.

به بیان ساده، حصار الکتریکی یک حصار مجازی و يا محدوده اي جغرافيايي در محیط اطراف یک مکان فیزیکی بر روی نقشه می‌باشد. دقیقاً مانند یک حصار واقعی به صورت مجازی بین آن مکان و منطقه اطرافش فضای مورد نظر را ایجاد می‌نماید. این حصار می‌تواند در اشکال مختلف و متناسب با نياز کاربر تعريف گردد. حصار الکتریکی را می توان به صورت حدودی و یا دقیق با استفاده از مختصات طول و عرض جغرافيايي در اطراف محدوده مورد نظر ترسیم نمود و هر محدوده مي‌تواند بر اساس نياز به صورت دايره اي، چهار ضلعي منتظم، چند ضلعي بسته، مسير و يا راه تعيين شده تعریف گردد.

مديريت حصار الکتریکی در ردیابی خودرو

از دیدگاه مدیریتی، به طور کلي دو مدل حصار الکتريکي در سيستم هاي رديابي مورد استفاده قرار مي‌گيرد. در مدل اول اطلاعات مربوط به فنس الکتريکي در تنظيمات سخت افزار ردياب خودرو ثبت مي‌شود و مسئوليت کنترل و مديريت وقايع در هر خودرو جداگانه توسط سخت افزار و به صورت منطقه اي صورت مي‌پذيرد. در مدل دوم که در سيستم هاي مديريت ناوگان مرسوم تر و پر کاربردتر مي‌باشد، بررسي و تحليل داده ها بعد از دريافت در سرورهاي رديابي و در سمت نرم افزار رديابي مي باشد. هرکدام از اين روش ها مزايا و معايبي دارند که متناسب با نوع کارکرد دستگاه هاي ردياب بايد در پروژه هاي مختلف مورد استفاده و بهره برداري قرار گيرند.

کاربردهای حصار الکتریکی

حصار الکتریکی می‌تواند با توجه به زمینه فعالیت هر سازمان‌ برای کنترل متحرک‌ها در محدوده هاي مورد نظر ترسیم شده و جهت گزارش گيري ورود و خروج متحرک به محدود حصار الکتریکی استفاده گردد. از دیگر کاربردهای حصار الکتریکی در ردیابی خودرو می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

– کنترل و محاسبه میزان کارکرد خودروهای استیجاری یک سازمان در محدوده‌های مشخص شده

– کنترل عدم خروج خوردوهای سازمانی یک اداره از محوطه مورد نظر مانند پارکينگ، شهر و يا منطقه مورد نظر

– کنترل عدم ورود افراد به محدوده‌های غیر مجاز

– کنترل حرکت خودروهای بین شهری

نظر
اشتراک گذاری
ramtin

a