مديريت مصرف سوخت با ردیاب

مديريت مصرف سوخت با ردیاب

با افزايش قيمت سوخت و حامل هاي انرژي هزينه هاي جاري سازمان‌ها و ارگان‌هايي که داراي ناوگان خودرويي هستند به صورت فزاينده افزايش پيدا مي‌کند. از جمله مشکلات و هزینه های سیستم مدیریت سنتی، می‌توان به عدم وجود ساختار و روش مدیریت شده اختصاص سوخت اشاره نمود. یا حتی با وجود مکانيزاسیون اختصاص سوخت، خطاي انساني نیز باعث بروز مشکلاتی خواهد بود. لذا با وجود این مشکلات و هزینه بالای تامین سوخت خودرو،  مدیران ارشد سازمان‌ها را به استفاده از روش‌های مدیریت مصرف سوخت جهت کاهش و بهینه‌سازی هزینه‌ها ترغیب مي‌نمايد. یکی از راهکارهای موجود برای کاهش مصرف، مديريت مصرف سوخت با ردیاب خودرو می‌باشد. در اين مقاله، روش‌هاي مختلف اندازه گيري مصرف سوخت توسط دستگاه ردیاب خودرو را مختصرا توضيح مي‌دهيم و در مقالات آتي، مزايا و معايب هر طرح را به تفصيل توضيح خواهيم داد. در کليه روش‌هاي زير، ميزان تخميني مصرف سوخت از طريق جی پی اس نصب شده بر روي خودرو به مرکز کنترل ارسال شده و گزارش هاي توليدي را مي‌توان از طريق نرم افزار رديابي آريانا در هر لحظه و به صورت آنلاين بر روي انواع مرورگر مشاهده نمود.

مدیریت مصرف سوخت با نصب ردیاب خودرو

مدیریت مصرف سوخت بر اساس پيمايش

دستگاه‌هاي ردياب شرکت طلوع آرين همگي داراي سيستم پيشرفته اي به نام کيلومتر شمار مجازي يا Virtual Odometer می‌باشند. اين سيستم به طور منظم از طریق جی پی اس نصب شده بر روي خودرو، اقدام به اندازه گيري مسافت طي شده در بازه هاي زماني خيلي کوتاه در دستگاه می نماید و به طور منظم اين اعداد را  با يکديگر جمع کرده و در هر بار ارتباط با نرم افزار آريانا به سرورها ارسال مي‌نمايد. سرور اين داده ها را براي هر مکانياب نصب شده بر روي خودرو به صورت مجزا در ديتابيس ذخيره کرده و در مواقع لازم می‌توان ازين داده ها استفاده نمود. از طرفي با توجه به نوع و سال ساخت خودروهاي مختلف، میزان تقریبی مصرف سوخت هر خودرو به طور متوسط در پيمايش خودرو مشخص می‏‌باشد. این مقدار در نرم‌افزار ردیابی ثبت شده و با ترکیب اطلاعات مسافتی خودرو که قبلا توسط دستگاه ردیاب جمع آوري شده است مي‌توان گزارشي جامع از ميزان مصرف سوخت بر اساس مسافت طی شده در بازه زمانی مورد نظر توليد نمود. در این روش مديريت مصرف سوخت با ردیاب نصب شده بر روی خودرو، نیاز به استفاده از سنسور و یا تجهیزات جانبی دیگری وجود ندارد.

اندازه گيري مصرف گیج بنزین

روش دیگر اندازه گیری مصرف سوخت، مستلزم هزینه نیروی انسانی بیشتر و تحقیق و کالیبراسیون نرم افزار می‌باشد. این روش بر اساس اندازه گيری تغييرات و محاسبات گيج خودرو است. در این روش ابتدا یکی از خروجی‌های دستگاه ردیاب به گیج بنزین خودرو در قسمت پشت آمپر متصل می‏‌گردد. سپس کالیبراسیون مخزن سوخت خودرو انجام می‌گیرد. کالیبراسیون برای هر خودرو با توجه به ابعاد و اندازه مخزن و نیز اختلاف ولتاژی که برای گیج خود ارسال می‏‌نماید، متفاوت می‏‌باشد. پس از انجام کالیبراسیون با استفاده از ترکيب اطلاعات مسافتی که دستگاه ردیاب از خودرو به سرور ردیابی ارسال می‌کند، نرم افزار رديابي آريانا، میزان مصرف بنزین در مسافت طی شده و همچنین میزان سوخت‌گیری ‏های انجام شده در فواصل مختلف را ثبت می‌نماید. در اینصورت می‌توان گزارش مصرف سوخت در فواصل زمانی مورد نظر را در قالب گزارش هایی با فرمت های مختلف مشاهده نمود.

استاندارد هاي اینترفیس CAN-BUS

در این روش در صورتی که خودرو از استاندارد CAN برای ارتباط‌های موجود در ECU برخوردار باشد می‌توان از قابلیت کارکرد با اينترفيس CAN-BUS موجود در دستگاه  موقعيت ياب استفاده نمود. در اين روش با استفاده از سیگنال CAN دریافت شده از ECU خودرو، اطلاعات مربوط به ميزان مصرف سوخت را توسط دستگاه دريافت و به سرورهاي رديابي آريانا ارسال نمود. این روش در عین حال که به سادگی امکان‌پذیر است، دارای دقت بالاتری نسبت به دو روش قبلی می‌باشد و گاها مي‌توان گزارش هاي دقيق تري نسبت به داده هاي ديگر خودرو به دست آورد.

نظر
اشتراک گذاری
ramtin

a
پاسخ دهید