مرگ بنیتا هشت ماهه

مرگ بنیتا هشت ماهه

خبر قتل دلخراش بنیتا، آنقدر تکان دهنده بود که براي لحظاتي خشکم زد، تصور رنجي که بنیتاي 8 ماهه در خودرو درب بسته و در گرماي تابستان کشيده، حالم را بد مي‌کرد. مثل همه آدم هايي که از دور به حادثه اي هولناک نگاه مي‌کنند، ناخودآگاه از واقعيت فرار مي‌کردم .به دنبال فيلم صحبت هاي پدر بنیتا در اينترنت گشتم، حس بد استیصال، خواهش، از دست دادن فرزند شيرين و عزيزش از تمام کلمات لرزان پدر و مادرش مي‌باريد. بارش بي توقف کلمات که بغضشون رو خالي نمي‌کرد، حتي گريه هم کارا نبود و هر مخاطبي را غرق درد بي درمانشان مي‌کرد. گويا پليس هم نتوانسته بود نقش موثری داشته باشد و فقط خيلي زود دير شده بود! مرگ بنیتا هشت ماهه دل همه را بدرد آورد.

با خودم گفتم، اي کاش پدر بنیتای کوچولو رو، يک ماه پيشتر ديده بودم و آرزو می‌کنم، همه کساني که مثل پدر و مادر بنیتا فرزندي دارند که نگران حوادث مشابه هستند، اين نوشته را به موقع بخوانند. شايد بتونن جلوي از دست رفتن ثمره زندگي خود رو بگيرند.

مرگ بنیتا

حدود 13 سال است که در حوزه امنيت و تجهيزات الکترونيکي فعاليت مي‌کنم، خوب يادم هست در جلسه اي براي مديريت ناوگان خدمت يکي از مشتريان رسيده بودم و از صرفه جويي ها و مزايا و امکانات براشون صحبت مي‌کردم که ناگهان يکي از مديران مجموعه که به فکر فرو رفته بود، مثل خيلي هاي ديگه پرسيد: ميشه از اين سيستم شما براي رديابي خودروهاي مسروقه هم استفاده کرد؟ و من پاسخ مثبت دادم و برای آن ها از نحوه مخفي کردن دستگاه و کشف روزانه چندين خودرو مسروقه که توسط دستگاه هاي ردياب در کمتر چند دقيقه پيدا مي‌شوند رو توضيح دادم. يکي از مديران بادي به غبغب انداخت و با تمسخر گفت: خودروي من بيمه بدنه داره، نگران دزديده شدنش نيستم؛ راستش، کمي صبر کردم که خوب و با افتخار به همه اطرافيانش نگاه و افتخار کنه و بعد گفتم: تصور کنيد، در حال رفتن به منزل يکي از دوستان به همراه همسر و فرزند خردسالتان که در صندلي کودک در عقب خودرو نشسته است، هستيد. در پشت چراغ قرمز، شخصي از پايين بودن شيشه خودرو شما سوء استفاده کرده و چاقويي را نزديک گردن شما نگه مي‌دارد و اصطلاحا زورگيري مي‌کند – اتفاقي که هر روز اخبارهاي مختلف آن را مي‌شنويم و برايمان عادي شده- شما چه کار خواهيد کرد؟ فرد با قدرت پاسخ داد، خوب معلومه، جان آدم ارزشمند ترين دارايي هست، همه رو بهش ميدم و مي‌گذارم بره، بيمه به همين درد ميخوره ديگه! و من با خونسردي بهش پاسخ دادم، خوب، فرزند شما که بر روي صندلي عقب نشسته و به همراه خودرو شما دزديده مي‌شود ، هم بيمه دارد؟  آيا دارايي گران قيمت تر از او هم در زندگي خودت داري؟ و در نهايت به اين نکته دلايل اقتصادي زمان بازگشت پول توسط بيمه و تکرار سالانه حق بيمه در مقابل خريد يکباره ردياب خودرو را هم اضافه کردم و  به ليست منفعت ها و ضررهاي سيستم رديابي با جي پي اس اضافه کردم. اگر خودرو بينتاي بيچاره هم به ردياب خودرو مجهز بود، شايد کمتر از يک ساعت ميشد جان اين کودک بيگناه را نجات داد و جلوي حوادث مشابه را گرفت. کاش پیش از مرگ بنیتا هشت ماهه پدر او نیز در همین جمع حضور داشت.

شرکت طلوع آرين با ارايه پکيج مکانياب خودرو، جهت کاهش هزينه نصب سيستم ردياب ماهواره اي، قدمي نو در راستاي امنيت خانواده ها و جلوگيري از حوادث مشابه پيشنهاد مي‌کند و همواره با ارائه محصولات با کيفيت و استانداردهاي اروپايي سعي دارد، سيستمي با کيفيت در رديابي خودرو ارائه دهد تا در زمان حادثه مشابه در کوتاهترين زمان ممکن، علاوه بر عزيزانمان، خودروي مسروقه را پيدا کرده و جلوي حوادث مشابه را بگيريم و يادمان باشد، که براي جلوگيري از حادثه بايد امروز به فکر فردايمان باشيم قبل از آنکه انگشت حسرت به دندان بگيريم.

نظر
اشتراک گذاری
ramtin

a
پاسخ دهید