1. خانه
  2. gps
  3. امکانات ردیاب خودرو

امکانات ردیاب خودرو


امروزه با پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی، از ماهواره‌ها و گیرنده‌های GPS در بسیاری از صنایع استفاده می‌شود. در حال حاضر استفاده از امکانات جی پی اس در صنایع هواپیمایی، دریایی، ناوگان حمل و نقل زمینی و ریلی به الزامی تبدیل شده که در صورت عدم دسترسی به آن بسیاری از کارها مختل می‌شود. کاهش هزینه‌های سوخت و نگهداری، گستردگی کاربرد و زمینه فعالیت، کنترل ساده و گزارش دهی موثر از مهمترین امکانات ردیاب خودرو هستند که دستگاه‌های مجهز به GPS برای مصرف کنندگان به ارمغان می‌آورد.

در بین این صنایع، صنعت حمل و نقل زمینی با تعداد کاربران بسیار بالا، از جمله بخش‌هایی است که امکانات ردیاب خودرو را به خوبی شناخته و در جهت بهبود عملکرد و کاهش هزینه های خود از دستگاه های ردیاب خودرو استفاده می‌کنند. تمامی ادارات و سازمان‌های دولتی از جمله شرکت‌های عمرانی و راه‌سازی، سازمان‌های خدماتی و امدادی، شرکت‌های بخش مواد غذایی، بهداشتی و دارویی، تاکسیرانی و حمل و نقل از دستگاه ردیاب خودرو استفاده می‌نمایند.

امکانات ردیاب خودرو

کاربردها و امکانات دستگاه‌های ردیاب خودرو

دستگاه‌های ردیاب خودرو بسته به مدل‌های آن، می‌توانند علاوه بر ذخیره و ارسال موقعیت جغرافیایی، اطلاعات متفاوتی از طریق رابط ورودی و خروجی انتقال دهد. امکانات کلی دستگاه‌های GPS بشرح زیر می‌باشد:

  • کنترل مسیر حرکت

با نصب دستگاه ردیاب خودرو این امکان برای مدیران حمل و نقل سازمانها ایجاد می شود که خودرو های خود را موقعیت یابی نمایند. از آنجاییکه نمایش موقعیت مکانی خودرو در نرم‌افزار ردیابی آریانا بصورت آنلاین و لحظه‌ای می‌باشد لذا ناظران می‌توانند محل دقیق خودرو را مشاهده نمایند. در بخش‌های مختلف نرم‌افزار می‌توان مسیر طی شده توسط خودرو همراه با تاریخ و زمان دقیق آن را بررسی نمود. علاوه بر ردیابی آنلاین مسیر حرکت خودرو، می‌توان به اطلاعات تردد خودرو طی روزهای گذشته نیز دسترسی داشت. کنترل مسیر حرکت باعث کاهش هزینه نیروی انسانی و استهلاک خودرو می‌شود. با به حداقل رسیدن زمان خدمت رسانی می‌توان رضایت بیشتر مشتری را کسب کرد.

  • کنترل سرعت خودرو

با استفاده از امکانات ردیاب خودرو و همچنین قابلیت‌های نرم افزار ردیابی، می‌توان برای هر خودرو، مسیر و سرعت مجاز تعریف نمود. با توجه به مقادیر مشخص شده، در صورت تعدی از مقادیر مجاز، آلارم مناسب دریافت خواهد شد. این امکان باعث کنترل بیشتر رفتار راننده، کاهش هزینه جرائم و صدمات وارده به خودرو می‌شود.

  • تعیین محدوده جغرافیایی

با تعیین محدوده جغرافیایی به صورت دایره ای، مستطیلی و حتی چند ضلعی می‌توان برای هر خودرو امکان ورود یا خروج به یک محدوده را مشخص نمود. در صورت خروج از مناطق مشخص شده و یا ورود راننده به مناطق غیر مجاز می‌توان آلارم مناسب را تولید کرد. این قابلیت می‌تواند در زمینه کنترل رانندگان و جلوگیری از ترک محل ماموریت استفاده شود. این امکان به کاهش زمان ماموریت و اتلاف وقتمنابع انسانی و نهایتا کاهش هزینه‌های شرکت می‌انجامد.

  • کنترل میزان سوخت

با استفاده از تنظیمات نرم‌افزار و بدون استفاده از سنسور می‌توان میزان سوخت مصرفی ناوگان حمل و نقل را محاسبه نمود. با داشتن اطلاعات میزان مصرف سوخت، می‌توان تصمیمات مهمی در زمینه کاهش هزینه‌های هنگفت سوخت اتخاد کرد. این امکان نیاز مناطقی است که در آن سوخت به صورت قاچاق به فروش می‌رسد. با توجه به همکاری طولانی مدت شرکت طلوع آرین هوشمند با سازمان مبارزه با قاچاق سوخت، می‌تواند تجارب مهمی در اختیار سازمان‌ها قرار دهد.

امکانات مذکور جزو کلیات توانمندی‌های دستگاه ردیاب خودرو و نرم افزار ردیابی می‌باشد. امکانات ردیاب خودرو با افزودن انواع سنسور مانند سنسور دما، رله های مختلف مانند رله ایموبلایزر بصورت پیشرفته‌ای قابل گسترش می‌باشد. همچنین با انجام تغییراتی در نرم افزار و گزارشات مربوط به آن، می‌توان حداکثر نیاز مشتری را پوشش داد.

نوشته قبلی
کاشی های فوتونی
نوشته بعدی
تعمیر و نگهداری با ردیاب خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست